Technologia

Porównując oferty różnych producentów, często zastanawiamy się z czego wynikają różnice cenowe. Podstawowe znaczenie ma dobór materiałów i technologia wykonania.

I. SUROWIEC
W naszych drzwiach surowcem konstrukcyjnym jest drewno. Sami je obrabiamy, od rozbiórki, suszenia, klejenia po obróbkę i montaż. Mamy więc pełną kontrolę technologiczną i jakościową na każdym etapie produkcji.

Z drewna produkujemy ościeżnice i ramiaki konstrukcyjne skrzydeł drzwiowych. Elementy krepujące płyciny drzwiowe, lub szkło wykonujemy z suchej tarcicy. Płyciny drzwiowe i listwy wyłogowe (opaski), wykonujemy z płyty MDF. Całość jest okleinowana fornirami (okleinami naturalnymi):

  • Dębowymi
  • Olchowymi
  • Sosnowymi
  • Bukowymi
  • Mahoniowymi

oraz z innych gatunków drewna egzotycznego z całego świata.

W przypadku drzwi zewnętrznych płyciny wykonane są z klejonego drewna. Płycina składa się z dwóch lustrzanych elementów wypełnionych miękką płytą pełniącą funkcje izolacyjną - cieplną i dźwiękową. Cała konstrukcja przykryta jest sklejką wodoodporną, a następnie zaokleinowana fornirem.

II. OKUCIA
Do drzwi używamy zawiasy firm METALUX, ALMARK i HAFELE. Są to stalowe zawiasy lakierowane o dużej wytrzymałości i odpornej powłoce na zużycie. Występują w pięciu kolorach co umożliwia ich swobodne dobranie pod klamki, lub inne elementy wykończenia wnętrz. Drzwi wewnętrzne standardowo wyposażone są w zamki firmy ABLOY przystosowane pod kluczyki pokojowe, patenty i blokady wc. Do drzwi zewnętrznych używamy atestowanych zamków listwowych, trójryglowych firmy METALPLAST. Wszystkie drzwi posiadają uszczelki obwiedniowe wpuszczone w ościeżnicę.

III. BARWIENIE
Wszystkie drzwi barwione są bejcami firmy SOPUR. Bardzo duża paleta kolorystyczna i właściwości bejc sprawiają iż drzwi charakteryzują się pięknymi i trwałymi powłokami, o „ciepłym” charakterze.

IV. WYMIARY I INFO TECHNICZNE
Produkujemy drzwi w wykończeniu bez przylgowym i przylgowym.

Realizujemy również zamówienia drzwi o niestandardowych wymiarach i z niestandardowymi rozwiązaniami technologicznymi np. : drzwi na ramie (zamiast na ościeżnicy), drzwi przesuwne i składane.

Imię i nazwisko

Telefon

Email

Zadaj pytanie